Показано с 1 по 2 из 2 (всего 1 страниц)

Зелений чай

Зелений чай виробляють з листя чайного куща, проте на відміну від чорного чаю, проходить лише мінімальну ферментацію.


Такий спосіб приготування поширений в Азії. Європа і США відкрили для себе красу зеленого чаю в кінці XX століття. Популяризації напою сприяв інтерес до здорового харчування і корисним властивостям рослини.


Користь і шкода зеленого чаю - це предмет численних дискусій. Дослідження суперечливі, тому варто враховувати власні особливості здоров'я, а не сліпо слідувати чужим вказівкам.


Які країни вирощують і продають цей продукт?

Головними постачальниками зеленого чаю є Китай і Японія. Обидві країни мають десятками різних сортів, що вражають смакові рецептори.


Якщо хочете спробувати китайський зелений чай, то ось невеликий список:

Срібні голки;

Колодязь дракона;

Чай Білочунь;

Зелений порох (ганпаудер).


Такі чаї користуються попитом у покупців з України. Вони володіють легкою терпкістю, досить насичені, а в окремих сортах зустрічаються горіхові тони. Це саме той смак класичного зеленого чаю, який очікує отримати споживач.


Японський чай коштує дорожче. У нас можна купити Сенча, матчу (порошковий зелений чай) і Генмайча, незвичайний напій, де зелений чай змішується з повітряним смаженим рисом.


Крім лідируючих країн, може здивувати і Індія.

Є один сорт (помилково відноситься до чорних чаїв), який подають на стіл самій королеві. Йдеться про Дарджилінг - чайне шампанське; вишуканий, квітковий чай з чудовим мускатним ароматом. Його збирають двічі на рік, використовуючи для ферментації тільки чайні нирки і перші молоді листочки.


Правильний вибір зеленого чаю

Цей вид чаю дуже чутливий до води і її температурі.

Вода повинна бути якісною, м'якою і чистою. А що стосується температури, то деяким сортам вистачає 60С, а деякі вимагають 90С. Універсальної середньої вважається 85С, ось на неї і орієнтуйтеся.


Є думка, що заварювати напій найкраще в чайнику з ісинської глини. Через свою унікальну пористу структуру вона дозволяє чаю «дихати», а це важливо для правильного смаку і аромату.

Але якщо ви використовуєте звичайний скляний чайник або візьмете чашку, то отримаєте такий же непоганий результат.


Також запам'ятайте, що зелені чаї не переносять, коли їх перетримують при заварці. Вони стають занадто міцними, набувають неприємного кислуватий відтінок. Щоб уникнути такої ситуації, витримуйте заварку не більше 2 хвилин.


На полицях супермаркетів і в інтернет магазинах зустрічається три поширених формату для продажу:

Пакетований зелений чай;

Розсипний зелений чай або зелений чай на вагу;

Упакований зелений чай (продається в спеціальних карткових коробках і фольгованих пакетах).


Найзручніший - це пакетований чай. Його можна використовувати вдома і в офісі, він не вимагає спеціальних пристосувань для заварювання, а чашку чаю ви отримаєте за лічені хвилини.


Пропонуємо купити чай Ліптон, оплатити зручним для вас способом, замовити доставку або забрати товар самовивозом.