Показано с 1 по 3 из 3 (всего 1 страниц)

Чорний чай

Чорний чай - це вид чаю, де чайний лист піддається найсильнішою стадії ферментації. Готуватися тільки з сировини чайного куща або камелії китайської.

Цей напій, як і всі види чаю, походить з Китаю.

Традиційна назва не зовсім правильна. Технічно - це червоний чай; саме під такою назвою він знаком жителям Піднебесної.


Популярний в Європі більше, ніж зелений чай. Традиції чаювання розрізняються в різних країнах: в Англії його подають з молоком або вершками, в Східній Європі вважають за краще лимон і цукор.


Які види зустрічаються в продажу?

Чорний чай у вигляді порошку або пакетований чай - дуже дрібна фракція для швидкої заварки;

Листовий чай, підрозділяється в свою чергу на крупнолистовой, середньолистовий і мелколістової;

Гранульований чай - подрібнений і скручений чорний чай, де сировину пропускається через спеціальну машинку;

Пресований - традиційна форма для чаю пуер.


Що впливає на смак і як вибрати смачний чорний чай? Є чіткі критерії.

Найсмачніший і дорогий чай збирається з типс і перших листочків. Всі інші варіації вважаються більш дешевими, але все ж, якщо у вас є можливість купити ціле листя - це буде хорошим рішенням.


Гранульовані чаї хоч і дешеві, але програють в смаку. Вся справа в способі обробки. Для того щоб отримати корисні речовини з напою, передати яскравий аромат і правильний смак лист не повинен пошкоджуватися. Але, як ви вже зрозуміли, якщо сировина ріжеться і скручується спеціальною машинкою, то уникнути цього неможливо.


Ціна найважливіше? У такому випадку потрібно купити чорний чай в пакетах - демократично і смачно.


Як купити смачний чорний чай

Список країн, які вирощують сировину невеликий:

Китай;

Індія;

Шрі-Ланка (о. Цейлон);

Африка;

В'єтнам.


У кожній країні є плантації, де збираються високоякісні чаї, а є рослини для масового ринку. Крім цього, країна походження дає можливість швидко дізнатися, яким буде чай на смак. Якщо покупець не є фахівцем - це особливо важливо.


Індійський чай найчастіше міцний, з нотами прянощів, настій глибокого коньячного кольору, смак яскравий і не втрачається в молоці;

Китайський чорний чай може бути, як досить насиченим, так і м'яким, з легким медовим смаком;

Цейлонський чай не тільки смачний, але і високоякісний (на острові розташовано близько шести знаменитих плантацій, тому можна підібрати оптимальний варіант);


Африканські сорти недорогі, тому їх частіше використовують для пакетованого чаю.


Умовно всі чаї розділені на чотири сегменти: мас-маркет, миддл-маркет, преміум і елітні чаї.


Перші дві категорії найпопулярніші. Саме в них знайдуться розсипні і пакетовані чорні чаї. Це можуть бути, як суміші з різних плантацій і країн, моносорти, так і ароматизовані варіанти.


Найпоширеніший з ароматизованих чаїв - це Ерл Грей (іноді такий чай називають Сивий граф). У нього додають штучний або натуральний аромат бергамоту, що надає напою свіжість і приємну ноту цитрусових.


Що пропонуємо ми? Купити чай Lipton (Ліптон) в пакетиках. Компанія зі світовою популярністю, та ще й почала співпрацю з некомерційною організацією Rainforest Alliance, гарантом високої якості чаю.


Замовити чорний чай з доставкою по Києву або Україні можна по телефону, прямо на сайті або скориставшись електронною поштою.