Чай

Чай - це напій, який готується з чайного листа.


Це досить суворе визначення, але більшість покупців і продавців значно розширили це поняття. Саме тому в продажу можуть зустрічатися, як класичні чаї, так і трав'яні, чаї з фруктів або етнічні напої (ройбуш, ханібуш і мате).


Історія чаю

Хоча чай міцно асоціюється з Великобританією, його батьківщиною є Китай.

Саме в цій країні відкрили всю красу чайного листа. Його використовували як ліки, напою втамовує спрагу, використовували в імператорських церемоніях і просто пригощали важливих гостей.


Китайці першими почали додавати в чайну сировину пелюстки квітів - знаменитий чай з жасмином любимо в Піднебесній досі. Тому їх можна назвати першовідкривачами ароматизованого чаю.


В Європу чай потрапив в сімнадцятому столітті. Поставками займалися англійці, португальці та голландці. Це легко пояснити: ці країни володіли великими колоніями, швидким, сучасним і великим флотом.


Чай зіткнувся не лише з обожнюванням, а й критикою, підпав під високі мита, але в підсумку - зайняв міцне місце в серцях європейської публіки.


На даний момент найбільшими постачальниками чаю є такі країни:

Індія;

Китай;

Африка;

Шрі Ланка;

В'єтнам;

Японія;

Туреччина.

Світове виробництво чаю ростуть, а багато виробників пропонують ще й холодний чай в пляшках або розчинний чай.


Який чай можна вибрати?

Найперше, що робить покупець - це шукає на полиці звичний вид чаю. Список не дуже великий.

пуер;

Зелений чай;

Трав'яний чай;

Фруктовий чай;

Чорний чай (червоний чай);

Напівферментований (оолонг або улун).

Ароматизований чай (зелений або чорний).


В Україні переважає споживання чорного чаю з сегмента мас-маркету. Найчастіше туди потрапляють сорти з Індії та Африки: вони дають міцну заварку, красивий колір, недорогі, як для виробника, так і для покупця.


Не має значення, який чай ви вибираєте, мова завжди йде про одне й те ж рослині. Різниця тільки в способі обробки сировини.


Найбільшою насиченістю відрізняються чорний і зелений чай, а самим ніжним буде білий (як і одним з найдорожчих).


У продажу існує два поширених формату упаковки:

Розсипний чай;

Пакетований чай або чай в пакетиках.


Незважаючи на думку, що розсипний чай якісний - це не відповідає істині. Необхідно подивитися на маркування чайного листа. Якщо це дешевий чай, то найімовірніше листя ушкоджувалися (були скручені або нарізані на спеціальній машинці), а цього ніколи не відбувається в більш дорогих чаях, де кожен лист бережеться.


Чому варто купити чай в пакетах?

Пакетований чай - це чайний лист, трави або фрукти в спеціальному папері (деякі виробники використовують пластик, який називають шовком) для швидкого заварювання.


Цей вид чаю сучасний винахід. Всі спроби упакувати лист в шовк, папір різної щільності або інші матеріали мали негативний ефект: смак спотворюється, заварка не проникала крізь щільні шари.


Промислове виробництво вдалося налагодити після Другої світової війни. І пакетований чай тут же знайшов неймовірну популярність! Чому? Є кілька причин:

Швидкий і простий спосіб отримати чашку чаю;

Гігієнічність продукту, оскільки він упаковується в фабричних умовах;

Додатковий захист, коли кожен пакетик запаюється в окрему фольгу (не у всіх виробників);


Величезний вибір сортів чаю, з добавками або без них, сотні виробників на будь-який гаманець.


У продажу існує три варіанти форми самого пакетика:

кругла;

Класична прямокутна;

Шовкові пірамідки (найдорожчі).


Вона не впливає на смак, тільки на зовнішній вигляд. Тому не переплачуйте даремно, а орієнтуйтеся на якість чаю.


На ринку існує не так багато великих гравців, одним з таких є чай Lipton (Ліптон). В асортименті цієї компанії міцно влаштувалися класичні чорні і зелені чаї, безліч ароматизованих, фруктових, а з недавніх пір ви можете побачити на упаковці емблему Rainforest Alliance. Вона підтверджує екологічність і безпеку харчових продуктів і служить гарантією високої якості.


Купити пакетований чай в офіс або додому - зробити вибір на користь швидкого ритму життя, отримати відмінний смак і яскравий насичений аромат смачного чаю.